Vydejte se do Káhiry, města tisíce minaretů a fascinující historie. Spojíte návštěvu slavných pyramid v Gíze s prohlídkou Staré Káhiry, kde na vás čekají úzké uličky, křesťanské památky i slavný bazar.
Vydejte se do Káhiry, města tisíce minaretů a fascinující historie. Spojíte návštěvu slavných pyramid v Gíze s prohlídkou Staré Káhiry, kde na vás čekají úzké uličky, křesťanské památky i slavný bazar.
CO SI VZÍT S SEBOU?
Extra poplatek za transfer za osobu
Celodenní výlet do Káhiry. Odjezd z hotelu kolem 02:00 hod. Cesta do Káhiry trvá asi 7 hodin. Prvním bodem výletu budou pyramidy v Gízy, jeden ze „sedmi divů světa“. Největší a nejvelkolepější pyramidy Cheopsova, Chephrenova a Mykerinova, poté se podíváme na slavnou sochu Sfingy. Následovat bude továrna na parfémy, kde si budete moci zakoupit vybrané egyptské parfémy. Oběd bude v restauraci formou bufetu a po obědě pojedete do Staré Káhiry, kde navštívíte starobylý koptský kostel a jediný skutečný bazar Khan el Khalili, kde se prodávají nejenom standardní suvenýry, ale skutečné orientální koberce, dekorační ozdoby, upomínkové předměty apod. Nezapomenutelný národní charakter těchto míst vás nenechá lhostejným. Poté návrat do Hurghady.
Možnost fakultativního výletu: plavba po Nilu, tuto možnost vám nabídne průvodce.
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a objevte cestovní zážitky.